VLÁDA: Staronovým predsedom Akreditačnej komisie sa stal Ľubor Fišera
Bratislava 10. septembra (TASR) – Staronovým predsedom a členom Akreditačnej komisie sa stal Ľubor Fišera. Vláda na svojom dnešnom zasadnutí odsúhlasila jeho menovanie spolu s ďalšími členmi, ktorým sa skončilo funkčné obdobie 31. augusta.
Okrem Fišeru sa členmi Akreditačnej komisie stali Viliam Kupec, Marián Šuráb, Miroslav Líška, Jaroslav Škvarenina, Jozef Vilček a Vladimír Patráš. Funkčné obdobie sa im skončí v roku 2020. Vláda zároveň vymenovala nového podpredsedu komisie, ktorým sa stal Juraj Šteňo.
Akreditačná komisia sleduje, posudzuje a hodnotí kvalitu vzdelávacej, výskumnej, vývojovej, umeleckej a ďalšej tvorivej činnosti vysokých škôl a napomáha jej zvyšovaniu. Svoju činnosť podľa zákona začala 1. septembra 2002.
mam jk
Odporúčané články
Redakcia KOŠICE: DNES získala exkluzívny rozhovor s mužom, ktorý dlhé roky pracuje na železniciach. Vďaka jeho osobným skúsenostiam a otvorenosti teraz našim čitateľom prinášame komplexný pohľad na problémy, ktoré rušňovodiči musia riešiť denne v stave kumulovanej únavy, pod stresom a často bez pochopenia či pomoci.
Ide o dôsledok nedávneho nepriaznivého počasia. Ako Mestské lesy informovali, ide o lokalitu pri dobývacom priestore „KERKO“, mapku výskytu možno nájsť na sociálnej sieti.
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.