Mestské kúpaliská praskajú vo švíkoch
Ak by ste sa chceli dnes v meste okúpať, máte smolu. Obe mestské kúpaliská totiž praskajú vo švíkoch a sú naplnené na sto percent svojej kapacity.
Po 15.30 hodine stáli pred nimi dlhé rady kúpaniachtivých Košičanov. Mali však smolu, keďže na oboch bolo po 1200 kúpajúcich sa, čo je kapacita kúpaliska. Dnu púšťali iba toľko ľudí, koľko od bazéna odišlo.
Kto by sa chcel predsa len okúpať, určite je viac miesta na Bukovci, košickom jazere, ale vyskúšať ešte môžete aj kúpalisko na Rybe.


Odporúčané články
Predvianočné obdobie v meste často pripomína nekonečný kolotoč nákupov. Ale stačí sa na chvíľu zastaviť a zistiť, že dôležité veci máme úplne inde než v regáloch obchodov. Hoci sú výklady plné lákavých ponúk, Košičania majú o ideálnom darčeku celkom inú predstavu. Ukazuje sa, že pre väčšinu z nás sú tie najvzácnejšie veci také, ktoré sa pod stromček do baliaceho papiera zabaliť nedajú.
Daniel Bombic, známy ako Danny Kollár, ostáva vo väzbe. Ústavný súd SR mu totiž zamietol obe sťažnosti. Bombic, ktorý je obžalovaný z viacerých extrémistických trestných činov, to uviedol na sociálnej sieti Telegram. Ako napísal, z väzby sa už von nedostane.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), a.s. informuje cestujúcu verejnosť o mimoriadnej výluke električkovej dopravy na rýchlodráhe v úseku Pereš – Vstupný areál U.S.Steel z dôvodu nevyhnutného orezu stromov.