Mesto Košice prijalo ďalšie opatrenia na zamedzenie šíreniu nového koronavírusu
Mesto Košice prijalo v piatok (13. 3.) ďalšie opatrenia na zamedzenie šíreniu nového koronavírusu.
Ako o tom informuje na svojej webstránke, zároveň sa spolu s ďalšími samosprávami podieľali na tvorbe pripomienok a odporúčaní pre Ministerstvo vnútra SR.
„V nich sme na základe rôznych poznatkov z aplikačnej praxe pri realizácii preventívnych opatrení požiadali o pomoc a urýchlené riešenie zlepšenia bezpečnosti a zdravia našich obyvateľov,“ uvádza mesto na webstránke.
Ruško nie je hanba
Zároveň vyzvalo bytové spoločenstvá, aby každý deň dezinfikovali kľučky, zábradlia, výťahy a ďalšie spoločné priestory, v ktorých dochádza k častému pohybu nájomníkov.
„Odporúčame Košičanom, aby nepoužívali vo svojich firmách, obchodných prevádzkach a ďalších priestoroch vrátane bytov klimatizáciu alebo vzduchotechniku. Vedenie mesta už vo štvrtok (12. 3.) zakázalo na magistráte, v Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK), v ďalších mestských podnikoch a organizáciách v zriaďovateľskej pôsobnosti používanie vzduchotechniky a klimatizácie,“ informuje mesto s tým, že sa tiež pripojilo k výzve Rúško nie je hanba.
Zamestnanci, ktorí pre plnenie naliehavých pracovných úloh pracovali v piatok v priestoroch magistrátu, mohli využiť hygienický balíček, v ktorom bolo rúško, rukavice a dezinfekčný prostriedok.
(TASR)
Čítajte aj:
- Mestské časti zatvorili úrady, trhoviská aj ihriská
- Fotogaléria: Zatvorené letisko aj prázdne nákupné centrá
- Premiér vyzýva na zodpovednosť a solidaritu i rešpekt k opatreniam pre COVID-19
- Pribudli ďalšie dva prípady nového koronavírusu, dokopy ich je 32
- Koronavírus potvrdili u sekretárky na košickej polícii
Odporúčané články
Pri požiari rodinného domu v obci Kalša zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči niekoľko hodín. Na mieste udalosti pracovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru zo staníc v Bidovciach a Košice – Teplárenská, ktorým asistovali aj dobrovoľné jednotky z okolitých obcí.
Americký prezident Donald Trump povedal počas stredajšieho telefonátu svojmu ukrajinskému náprotivkovi Volodymyrovi Zelenskému, že chce čo najskôr dosiahnuť ukončenie vojny na Ukrajine. Ako referuje americký spravodajský web Axios, uviedli to ukrajinskí predstavitelia.
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.