Testy na koronavírus u vyše 800 zamestnancov DSS v Košickom kraji sú negatívne
Košický samosprávny kraj (KSK) otestoval na ochorenie COVID-19 viac ako 1 060 zamestnancov z desiatich zariadení sociálnych služieb, ktoré má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Výsledky sú známe pre 821 z nich, všetci mali negatívne testy.
Predseda KSK Rastislav Trnka o tom informoval na piatkovom rokovaní krajských poslancov.
„Dnes bude otestovaných posledných 72 zamestnancov zariadenia Ondava v Rakovci nad Ondavou. Výsledky zvyšných 240 zamestnancov budú známe v pondelok 18. mája,“ uviedol Trnka.
Testovanie zatiaľ nepodstúpili zamestnanci zatvorených zariadení sociálnych služieb Domko v Košiciach a Anima v Michalovciach, keďže v kraji je pozastavené poskytovanie ambulantných a týždenných foriem pobytu. V prípade ich obnovenia bude otestovaných aj zostávajúcich 75 zamestnancov týchto zariadení. KSK testuje pracovníkov PCR testami, ktoré za týmto účelom zakúpil, od 27. apríla.
Krajské zastupiteľstvo v piatok vzalo na vedomie informatívnu správu o opatreniach v boji proti ochoreniu COVID–19.
[ad][/ad](TASR)
Odporúčané články
Košická mestská časť Staré Mesto vyzýva na urýchlené riešenie situácie s opustenou budovou na Masarykovej ulici, ktorú vlastní štát. Samospráva poukazuje na zvýšenú kriminalitu, vandalizmus, hluk, prípady požiarov v objekte, sťažnosti obyvateľov, ako aj početné zásahy mestskej polície i hasičov na mieste.
Prvé čítačky bezkontaktných čipových kariet (BČK) s možnosťou platby kartou by vo vozidlách košickej MHD mohli pribudnúť koncom tohto roka. Pre TASR to uviedol poverený generálny riaditeľ Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Roman Danko.
Voľné priestory v budove bývalej materskej školy na Bauerovej ulici v Košiciach, ktoré predtým využívalo fitness centrum, dostávajú nový zmysel. Verejná knižnica Jána Bocatia plánuje presťahovať sem svoju pobočku, ktorá už roky úspešne slúži obyvateľom Sídliska KVP na Hemerkovej ulici.