Košická župa testovala ďalších vodičov autobusov
Košický samosprávny kraj (KSK) pokračuje v testovaní pracovníkov v prímestskej autobusovej doprave na nový koronavírus.
Potvrdila to hovorkyňa KSK Anna Terezková s tým, že v utorok testovali zamestnancov spoločnosti eurobus v Košiciach.
„V závode Košice otestovali 118 vodičov a deväť ľudí obslužného personálu. Naša spoločnosť takéto testovanie víta,“ povedala vedúca odboru prímestskej a mestskej dopravy dopravcu Eva Čermáková.
Podľa Terezkovej používajú na testovanie naďalej PCR testy, ktoré na základe spolupráce s KSK vyhodnocuje Lekárska fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach. „Biologický materiál odoberajú zamestnanci KSK so zdravotníckym vzdelaním, ktorí prešli osobitným zaškolením,“ dodala.
S testovaním zamestnancov oboch zmluvných autobusových dopravcov KSK, ktorými sú Arriva a eurobus, začal kraj 27. mája. Vtedy otestovali 110 pracovníkov spoločnosti Arriva zo strediska Michalovce – všetky testy na ochorenie COVID-19 boli negatívne. Celkovo plánujú otestovať približne 620 zamestnancov v prímestskej autobusovej doprave.
[ad][/ad](TASR)
Odporúčané články
Vláda v stredu schválila návrh zákona, ktorého hlavným cieľom je zosúladiť slovenskú legislatívu s európskou smernicou o transparentnosti odmeňovania a posilniť tak zásadu rovnakého odmeňovania žien a mužov za rovnakú prácu alebo prácu rovnakej hodnoty. Nový zákon má transponovať do právneho poriadku Európsku smernicu (EÚ) 2023/970 z 10. mája 2023, ktorej transpozičná lehota uplynie do 7. júna 2026.
Mesto ponúka svojim dlžníkom zbaviť sa dlhov, pričom do konca roka okrem dlžnej sumy zaplatia pokutu iba 5 eur. V priebehu tohto roka prišlo s viacerými zmenami týkajúcimi sa daní a miestnych poplatkov. V uplynulých mesiacoch začalo s využívaním moderných technológií, smart riešení a automatizovaným prístupom k databázam z Registra fyzických osôb, ktoré doposiaľ nemalo k dispozícii. Tieto nástroje mu umožnili efektívnejšie identifikovať obyvateľov, ktorí si neplnili svoju povinnosť a vyhýbali sa plateniu miestnych daní a poplatkov.
Košice v roku 2025 dominovali v prestížnych celoslovenských architektonických súťažiach. Po troch cenách zo Stavby roka si odniesli ďalšie ocenenia zo súťaže CING – Cena Inžinierskej komory vo výstavbe. Z ôsmich nominovaných stavieb z metropoly východu zaujala odbornú porotu a verejnosť Košická futbalová aréna, Spievajúca fontána a bytový dom na Hrbovej ulici.