Tisíce ľudí protestovali v nemeckom meste Kassel proti vládnym opatreniam, musela zasiahnuť polícia
V nemeckom meste Kassel sa dostala polícia do konfliktu s účastníkmi protestu proti vládnym protipandemickým opatreniam. Muži zákona počas sobotňajšej demonštrácie použili aj pendreky a slzný sprej, keď sa protestujúci snažili dostať cez policajné zátarasy.
[ad][/ad]Na zhromaždení sa zúčastnili tisíce ľudí. Okrem toho sa vyskytli potýčky aj s odporcami protestu. Niekoľko skupín, väčšinou z krajnej pravice, vyzvalo verejnosť na protesty proti vládnym opatreniam aj v iných mestách.
[ad2][/ad2]V Berlíne bolo v pohotovosti zhruba 1800 policajtov. Napokon sa však pod Brandenburskou bránou zišlo len niekoľko desiatok demonštrantov. Na známom mestskom bulvári Unter den Linden sa stretlo približne 300 ľudí, ktorí prišli protestovať proti demonštrácii zvolanej krajnou pravicou. Polícia musela zasiahnuť po tom, ako sa prívrženci krajnej pravice snažili zaútočiť na fotografov z médií.
[ad3][/ad3](SITA, ld Foto: Swen Pfoertner/dpa/AP)
Odporúčané články
V metropole východu vyhlásili v noci z piatka na sobotu prvý kalamitný stupeň v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od spustenia leteckej linky medzi Košicami a Bratislavou po ohlásenie kandidatúry Ladislava Lörinca na prímátora. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Oddnes je časť parkovacích miest na Berlínskej ulici v košickej mestskej časti Sídlisko Ťahanovce spoplatnená. Ako informovala mestská časť na sociálnej sieti, k danému riešeniu dospeli po dlhoročných sporoch na základe dohody medzi mestskou časťou, mestom Košice a súkromným vlastníkom pozemkov, spoločnosťou MPV Družstvo.