V areáli U.S. Steelu Košice sa od apríla už verejnosť testovať nebude
Na testovacom mieste v areáli U. S. Steelu Košice (USSK) budú od apríla testovať už len zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Do konca marca je testovacie miesto stále otvorené aj pre verejnosť. Informoval o tom hovorca USSK Ján Bača.
[ad][/ad]
Od prvého apríla budú testovať zamestnancov, ktorí sa preukážu ID kartou a to každý pracovný deň od 12:30 do 18:30. „V týchto dňoch sa chceme sústrediť na znižovanie rizík v rámci podniku a ešte viac ohnúť krivku, ktorá síce poukazuje na pokles prípadov pozitívne testovaných, avšak ešte stále musíme byť veľmi opatrní. Aj v predpovediach možného vývoja,” uviedol Bača.
[ad2][/ad2]Od začiatku januára otestovali na odberovom mieste v spoločnosti U. S. Steel Košice 60-tisíc ľudí. Z toho približne 35-tisíc otestovaných boli obyvatelia z Košíc a okolia. „Sme radi, že situácia v Košiciach sa stabilizuje a veríme, že to nie je krátkodobý stav, ale už trend, aký si prajeme,” dodal Bača.
[ad3][/ad3](SITA, bh, mlu;pmi, foto: archív/U. S. Steel Košice)
Odporúčané články
Policajti odhalili prípad podvodu, pri ktorom manželský pár neoprávnene získal humanitárne dávky pre občanov Ukrajiny za viac ako 300 000 českých korún, teda v prepočte približne 12 300 eur. Peniaze mali poberať napriek tomu, že na nich nemali nárok.
Vedec Doc. RNDr. Michal Goga, PhD. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa vrátil z výskumnej expedície v Antarktíde, odkiaľ priniesol takmer 400 unikátnych vzoriek machov a lišajníkov. Následný laboratórny výskum prineseného biologického materiálu má pomôcť pri identifikácii látok využiteľných v medicíne, poľnohospodárstve či biotechnológiách.
Celoslovenskú terénnu preventívnu kampaň s názvom Na vlastnej koži spustilo v pondelok v Košiciach Ministerstvo vnútra (MV) SR. Kampaň sa sústreďuje na tri oblasti – drogy, kyberšikanu a týranie zvierat – a cieľom je, aby si mladí ľudia lepšie uvedomili následky svojich rozhodnutí.