Nevlastný otec mal utýrať iba dvojročného chlapca
Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach vyšetruje tragické úmrtie iba dvojročného dieťaťa. Prípad redakcii KOŠICE: DNES potvrdila krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Podľa medializovaných informácii celoštátnej televízie mal dvojročného chlapca utýrať a dobiť jeho nevlastný otec. K tomuto incidentu malo dôjsť v jednej z nelegálnych osád v Košiciach, kde chlapec žil v neľudských podmienkach a bez vody. O tom, že bol týraný, mali vedieť aj miestni obyvatelia, podľa ktorých to trvalo už dlhší čas.
Zomrel v nemocnici
Maloletý chlapec bol prevezený do nemocnice, kde zomrel. “V súvislosti s úmrtím maloletej osoby, ktorá na následky spôsobených zranení v jednej z košických nemocníc počas hospitalizácie zomrela dňa 05. 03. 2023, polícia koná,” uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Vo veci je podľa Mésarovej vedené trestné stíhanie pre zločin zabitia. “Z tohto skutku už vyšetrovateľ vzniesol obvinenie konkrétnej osobe, ktorá bola umiestnená do cely policajného zaistenia s podnetom na väzobné stíhanie,” dodala Mésarová.
Okresný súd včera (10. 3.) rozhodol na návrh prokuratúry, že muža budú stíhať väzobne, keďže už v minulosti sa mal správať agresívne.
Vo veci aktuálne prebieha vyšetrovanie, pre ktoré v súvislosti s citlivosťou prípadu, polícia bližšie a podrobnejšie informácie poskytovať nebude.
(ZL)
Odporúčané články

Hokejisti HC Košice po siedmich rokoch ovládli základnú časť slovenskej extraligy 2022/2023 a získali Pohár Dušana Pašeka, rozhodli o tom víťazstvom 4:2 nad HC’05 Banská Bystrica v nedeľňajšom zápase záverečného 44. kola.

Aj v 9. týždni (27. 2. – 5. 3.) vám prinášame prehľad udalostí, ktoré sa stali v Košiciach a okolí. Buďte v obraze a vnímajte dianie okolo seba aj vďaka denníku KOŠICE: DNES.

Počas Medzinárodného dňa žien (MDŽ) boli obdarované milým slovom a malou pozornosťou v podobe kvetu mnohé Košičanky. Okrem nižšie spomenutých mestských častí (MČ), priali ženám v príspevkoch na sociálnych sieťach aj ostatné MČ, mesto Košice, ale aj iné mestské organizácie.