Rozlúčka s Leopoldom Horovitzom
Päť mesiacov si mohli záujemcovia o výtvarné umenie vychutnávať výstavu diel košického rodáka Leopolda Horovitza vo Východoslovenskom múzeu (VSM). Prišiel však čas rozlúčiť sa.
Výstava Leopold Horovitz – Stratený/Nájdený spoluorganizovala Slovenská národná galéria v Bratislave a slávnostne ju otvorili 16. novembra 2017. Túto sobotu a nedeľu v čase od 15. do 17. hodiny ju budete mať možnosť vidieť poslednýkrát a zadarmo.
[ad][/ad]„Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli poodhaliť ‚múzejnú kuchyňu‘ plnú faktov, kuriozít a pikošiek s ľuďmi, ktorí pracovali na príprave a realizácii výstavy, katalógu a sprievodných podujatí počas trvania výstavy. Tešiť sa môžete na autorku a kurátorku výstavy Janu Švanterovú (na snímke) zo Slovenskej národnej galérie v Bratislave, riaditeľa Východoslovenského múzea v Košiciach Roberta Polláka, autorov jednotlivých medailónov v katalógu, reštaurátorov z múzea, múzejnú pedagogičku a ďalších,“ povedala Katarína Ščerbanovská, múzejná pedagogička VSM z propagačného oddelenia múzea.
[article slug=”excelentny-maliar-leopold-horovitz-sa-vracia-domov”][/article]Čítajte aj:
- Maliar „stratený“ vo svete na rodné Košice nikdy nezabudol
- Košice čaká jedinečná výtvarná udalosť – návrat „strateného“
- Skvelé! Výstavu Leopolda Horovitza treba vidieť
- Pozvánka slávneho maliara
- Vstup na výstavu Leopolda Horovitza museli obmedziť
- Narodeniny majstra Horovitza oslávili komorným koncertom
Odporúčané články
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.