Strany odmietajú spolupracovať s Demokratmi, Hegera to mrzí
Strana Demokrati ponúkla ďalším demokratickým stranám spoločný postup vo voľbách, tie ju však odmietli a chcú ísť do volieb samostatne.
Ako povedal predseda Demokratov Eduard Heger, na nedeľňajšom (21. 5.) stretnutí so zástupcami strán Modrí – Európske Slovensko, Most-Híd 2023 a spojenej strany Maďarské fórum – Občianski demokrati Slovenska – Za regióny – Rómska koalícia – Demokratická strana predstavili férovú ponuku. „Nesmierne nás mrzí, že ostatné strany sa rozhodli ponuku odmietnuť a nateraz ísť vlastnou cestou. Spolupráca sa vynútiť nedá,“ skonštatoval Heger.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: OĽaNO sa ide spájať, zmenia aj svoj názov
Zdôraznil, že k rokovaciemu stolu išli Demokrati s ponukou pomerného rozdelenia kandidátky a nákladov na kampaň na základe preferencií za posledné mesiace. „Napriek tomu, že spomedzi menovaných sme preferenčne najsilnejšia strana, boli sme ochotní rokovať aj o pozícií lídra kandidátky,“ uviedol Heger. Podčiarkol, že nikomu z Demokratov nejde o seba, ale o to, aby zabránili prepadu demokratických hlasov a návratu vlády chaosu, Smeru-SD a oligarchie. Zároveň dodal, že rešpektujú rozhodnutie ostatných strán a sústredia sa na svoju ponuku alternatívy pokoja, hodnôt a konštruktívnej spolupráce. Želajú im všetko dobré a v prípade, že si to rozmyslia, majú u Demokratov dvere otvorené.
Galéria
(SITA, ma)
Odporúčané články
Ministerstvo vnútra začne od decembra realizovať pilotný projekt telových kamier pre policajtov. Oznámil to minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) pred dnešným zasadnutím vlády.
Kontroverzný presun slovenskej vojenskej techniky na Ukrajinu, vrátane systému protivzdušnej obrany S-300, vyvolal vlnu kritiky a podozrení. Na základe správy Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) a trestných oznámení bol zriadený špeciálny vyšetrovací tím s názvom DARCA, ktorý sa zameria na preverenie zákonnosti rozhodnutí predošlej vlády a ich vplyvu na bezpečnosť Slovenska.
Poslanci Národnej rady SR vo štvrtok večer odsúdili správanie bývalého prezidenta Andreja Kisku, ktorého právoplatne odsúdil Krajský súd v Prešove z trestného činu daňového podvodu. Návrh na uznesenie, ktoré kritizuje Kiskovu finančnú manipuláciu v súvislosti s prezidentskou kampaňou z roku 2014, podporilo viac ako 60 poslancov koalície. Zo 130 hlasujúcich za uznesenie zahlasovalo 77 zákonodarcov, vrátane trojice odídencov zo Slovenskej národnej strany pod vedením Rudolfa Huliaka. Proti sa postavilo 53 poslancov.