Nová bilancia. Na Slovensku pribudol opäť iba jeden nakazený
AKTUALIZOVANÉ
Počas nedele (17. 5.) pribudol na Slovensku opäť jeden prípad nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko eviduje 1 494 prípadov.
Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke www.korona.gov.
Počas nedele nepribudlo na Slovensku žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je tak stále 28.
Doposiaľ sa vykonalo 143 433 testov, počas nedele sa ich spravilo 971. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 1 185 ľudí, z toho za nedeľu zaznamenali 22 vyliečených.
Hospitalizovaných je 106 osôb, z toho v 18 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú tri osoby a na pľúcnej ventilácii nie je nikto.
Jeden nový prípad za nedeľu pribudol opäť v Košickom kraji.
[ad][/ad](TASR)
Odporúčané články
Polícia pátra po jedenásťročnej Oľge G., ktorá má trvalé bydlisko v mestskej časti Košice II. Maloletá je úradne vedená ako nezvestná osoba od 9. apríla 2026.
Štvrtkové rokovanie Národnej rady (NR) SR ukončili poslanci debatou k novele zákona o meste Košice, ktorá predpokladá zníženie počtu košických mestských častí (MČ). V rozprave vystupovali najmä opoziční poslanci. Kritizovali, že do návrhu prišli v druhom čítaní výrazné zmeny.
Bývalý uznávaný kardiológ Ľubomír Laurinec (70), ktorý v minulosti pôsobil na prestížnych európskych klinikách a podieľal sa aj na liečbe exprezidenta Rudolfa Schustera, sa po odpykaní trestu odňatia slobody ocitol bez domova.