Požiar v Malej Lodine stále nie je pod kontrolou. Na mieste zasahuje vyše 70 hasičov (FOTO)

Pri hasení lesného porastu v katastri obce Malá Lodina (okr. Košice-okolie) zasahuje 70 profesionálnych a dobrovoľných hasičov vrátane príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HAZZ) z modulu pozemného hasenia, a to skupina západ, stred a východ.
S hasením pomáhajú v nedostupnom teréne pre hasičskú techniku aj dva vrtuľníky Leteckého útvaru rezortu vnútra a rezortu obrany. Plamene zachvátili lesný porast v ťažko dostupnom teréne. Informovala o tom Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Prezídia HaZZ.





























































Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti informoval, že požiar pri Malej Lodine vypukol ešte v stredu (20. 7.) v poobedňajších hodinách. Podľa dostupných informácií plamene zachvátili lesný porast, ktorý sa nachádza v ťažko dostupnom teréne o rozlohe cca 120×180 metrov. Okrem toho, že hasičom prácu komplikuje ťažko dostupný terén s prevýšením 240 metrov, im ju komplikujú aj vysoké teploty.
Viac sa dočítate v tomto článku.
Zdroj: (SITA, kh;bfe)
Galéria
Odporúčané články

Rudolf Schuster (91), prvý demokraticky zvolený prezident Slovenskej republiky a bývalý primátor mesta Košice, na Valnom zhromaždení Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS) tvrdo kritizoval neodborné zásahy do vodohospodárstva a mediálne útoky na VVS zo strany Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR) a Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). „Každý je dnes odborníkom vo všetkom. Neodborníci by nemali hovoriť do odborných vecí,“ vyhlásil. Tvrdenia NKÚ, najmä jeho predsedu Ľubomíra Andrassyho, o údajnej skrytej privatizácii VVS odborná verejnosť opakovane označila za klamstvá, zavádzanie a politikárčenie. Schuster zdôraznil dôležitosť odbornosti, efektívneho hospodárenia vodární a využitia eurofondov na ochranu vodných zdrojov v čase klimatických zmien.

Košičania aj návštevníci mesta si môžu opäť naplno užívať atmosféru Mestského parku. Od 2. júla vstúpili všetky fontány v parku do letného režimu. Plávajúca fontána, Malá fontána a Potôčik sú opäť v každodennej prevádzke, rovnako ako aj obľúbená Spievajúca fontána, ktorá ponúka bohatý hudobný a svetelný program.

Aj vyše 30 zelených projektov za desiatky miliónov eur, ktoré sa v uplynulých piatich rokoch uskutočnili v našom meste a ďalších 40, ktoré sa chystajú, presvedčilo Európsku komisiu (EK) v Bruseli, aby Košice zaradila medzi 100 miest v EÚ v rámci projektu Mission EU – 100 klimaticky neutrálnych a inteligentných miest do roku 2030 a udelilo značku tejto misie s názvom „Mission label“. Košice tento úspech dosiahli ako prvé na Slovensku. Zo strednej Európy zatiaľ uspelo ešte päť poľských miest, tri maďarské vrátane Miškolca a jedno české.