Stromček na Hlavnej ulici zhasol za obete výbuchu v Prešove
Primátor Košíc Jaroslav Polaček pri otváraní mikulášskeho programu Košických rozprávkových Vianoc vyjadril úprimnú sústrasť mestu Prešov. Za obete piatkového výbuchu plynu na Mukačevskej ulici požiadal prítomných na Hlavnej ulici o minútu ticha. Symbolom prejavenia ľútosti je vypnutie osvetlenia vianočného stromčeka v centre mesta. Žiariť opäť začne zajtra ráno od deviatej hodiny.
Polaček zároveň ohlásil, že mesto Košice ponúklo obetiam výbuchu dočasné náhradné bývanie.
[ad][/ad]
Čítajte aj:
- Tragédia v Prešove! Počet obetí po výbuchu v bytovke stúpol na päť
- Politici vyjadrili spolupatričnosť obetiam výbuchu v Prešove
- Výbuch v Prešove vyvolal mohutnú vlnu solidarity. Ľudia z celého Slovenska podávajú pomocnú ruku
Odporúčané články
Pri požiari chaty zasahovali v pondelok (6. 4.) po 16.00 h košickí hasiči v mestskej časti Košice – Vyšné Opátske. Požiar sa rozšíril na priľahlý les a zasiahol aj susednú chatu vzdialenú približne 70 metrov. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach na sociálnej sieti.
V priestoroch železničnej stanice v Košiciach zasahovala v nedeľu 3. mája vo večerných hodinách hliadka mestskej polície. Dôvodom bol nález dvoch maloletých detí, ktoré sa na mieste pohybovali bez sprievodu dospelej osoby.
Prvé čítačky bezkontaktných čipových kariet (BČK) s možnosťou platby kartou by vo vozidlách košickej MHD mohli pribudnúť koncom tohto roka. Pre TASR to uviedol poverený generálny riaditeľ Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Roman Danko.