29.03.19

Galavečer prestížnej ankety Košičan roka 2018 je tu!

foto: archív KD

Kto získa prestížny titul Košičan roka 2018 v štyroch kategóriách sa dozvieme už zajtra. Košičania sa môžu počas galavečera tešiť na dve živé vysielania. Záznam z vyhlásenia výsledkov budete môcť sledovať 6. apríla v televízii KOŠICE:DNES.

Anketa je jediná svojho druhu v metropole východu. Jej cieľom je zviditeľniť tie osobnosti a subjekty, ktoré vykonali významné aktivity v prospech nášho mesta a jeho obyvateľov. Tretí ročník ankety sľubuje krásnu scénu a slávnostný program. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Prípravy podľa plánu

Galavečer bude pod taktovkou košického režiséra Petra Hudáka. Aj keď mnohí možno nepoznáte jeho tvár, zaiste ste spozorovali jeho prácu. Vo svojej profesionálnej kariére realizoval programy v takmer všetkých televíznych žánroch. Režíroval úspešný detský program Táraninky, ale i Drišľakoviny. „Najviac mi utkvel v pamäti známy program z 90-tych rokov minulého storočia Správny kľúč. Momentálne sa však venujem hlavne folklóru v cyklickej relácii Kapura.“ 

Režisérsku taktovku má v rukách Peter Hudák,  v súčasnosti sa venuje hlavne folklóru  v cyklickej relácii RTVS Kapura. Foto: archív ph
Režisérsku taktovku má v rukách Peter Hudák, v súčasnosti sa venuje hlavne folklóru v cyklickej relácii RTVS Kapura. Foto: archív ph

Scéna podujatia bude vychádzať z minuloročnej koncepcie. Prispôsobená  bude však novému priestoru. Minulý rok sa vyhlásenie výsledkov ankety spojené so slávnostným galavečerom konalo v Kunstahalle, tentoraz to bude v legendárnej Slávii. Peter Hudák priestory kaviarne dôverne pozná, keďže k jeho režisérskym počinom patrí aj hudobno–zábavná relácia Kaviareň Slávia. „Slávia je pekný, no pre televíznu produkciu nie najideálnejší priestor. Verím, že si s ním napriek tomu hravo poradíme,“ prezradil. 

Našťastie, prípravy idú podľa plánu. „Nevyskytli sa zatiaľ žiadne problémy. Anketa má svoj daný manuál. Riešili sme azda iba kozmetické úpravy postupu pri oceňovaní.“ Tento formát košického režiséra zaujal. Podľa neho je dobré, keď  sa oceňujú ľudia na základe sympatií od občanov.

Prípravy sú v plnom prúde. Galavečer privíta Slávia na Hlavnej ulici. Foto: archív KD
Prípravy sú v plnom prúde. Galavečer privíta Slávia na Hlavnej ulici. Foto: archív KD

Moderátorské duo

Jedným z moderátorov slávnostného vyhlásenia bude úspešný televízny zabávač Štefan Skrúcaný. Moderátorské duo spolu s ním vytvorí šéfmoderátorka KISS RÁDIA Janka Poľová.

Vlani bol moderátorským partnerom Janky Poľovej Martin Nikodým. Tentoraz to bude Štefan Skrúcaný. Foto: FB šs
Vlani bol moderátorským partnerom Janky Poľovej Martin Nikodým. Tentoraz to bude Štefan Skrúcaný. Foto: FB šs

„Je to pre mňa veľká česť, že môžem moderovať toto veľkolepé  podujatie, a to práve so Štefanom Skrúcaným. Veľmi sa na to teším, bude to pre mňa ďalšia skúsenosť. Zároveň verím, že si budeme rozumieť na pódiu, ako aj mimo neho.“ Janka zatiaľ nepociťuje trému, ale má pred moderovaním istý rešpekt. „Verím, že si to nakoniec naplno vychutnám,“ dodáva.

Moderátorské duo doplní Janka Poľová, ktorej hlas poznáte z KISS RÁDIA. Foto: archív KD
Moderátorské duo doplní Janka Poľová, ktorej hlas poznáte z KISS RÁDIA. Foto: archív KD
Atmosféru vám priblížime naživo
Košičania sa môžu počas galavečera tešiť na dve živé vysielania na Facebooku KOŠICE:DNES, ktoré budú moderovať redaktorky našej televízie Veronika Haberová a Barbora Slivková. „Prvý živý vstup je naplánovaný pred začiatkom akcie, teda pred 20.00 hod. Chceme priblížiť atmosféru slávnostného galavečera, vyspovedáme hostí a možno sa dozvieme aj niečo pikantné. V druhom živom vstupe po 21.00 prinesieme rozhovory s ocenenými. Celý záznam z  galavečera bude v TV KOŠICE:DNES odvysielaný v sobotu 6. apríla,“ prezradila V. Haberová. (SZ)
 
Laureátom v kategórii Osobnosť sa minulý rok stal neonatológ Peter Krcho. Foto: archív KD
Laureátom v kategórii Osobnosť sa minulý rok stal neonatológ Peter Krcho. Foto: archív KD
Minuloročným víťazom v kategórii Subjekt sa stala OZ Detská  železnica. Ocenenie prevzal Ľubomír Lehotský, predseda OZ. Foto: archív KD
Minuloročným víťazom v kategórii Subjekt sa stala OZ Detská železnica. Ocenenie prevzal Ľubomír Lehotský, predseda OZ. Foto: archív KD
Doterajší laureáti
Za rok 2016:

● Osobnosť - Peter Gombita, rímskokatolícky farár
● Subjekt - Košice Represent (KERE), lokálna módna značka
● Žena roka - Zuzana Želinská, konateľka spoločnosti NESS KDC
● Sieň slávy - Jozef Psotka - in memoriam, horolezec
Za rok 2017:
● Osobnosť - Peter Krcho, neonatológ
● Subjekt - OZ Detská železnica
● Žena roka - Zuzana Jusková, diaľková plavkyňa
● Sieň slávy - Ján Dusza, vedec
(ML)

Anketa

Opýtali sme sa všetkých desiatich aktuálnych finalistov ankety Košičan roka 2018, komu by dopriali víťazstvo v kategórii Osobnosť a v kategórii Subjekt. 

FILIP FABIŠÍK 
Doktorkám Zuzane Gdovinovej a Silvii Toporcerovej. Vážim si všetkých zdravotníckych pracovníkov. Všetky subjekty, ktoré boli nominované, urobili veľa pre naše mesto, ale ja ako športovec fandím športu, a preto by som určite doprial výhru Karate Klubu Kretovič. Veľmi obdivujem ich prácu, ako s láskou a verne pracujú s deťmi.

ZUZANA GDOVINOVÁ 
Výhru by som dopriala v kategórii Osobnosť Milanovi Kolcunovi a v kategórii Subjekt Karate Klubu Kretovič. 
 
MILAN KOLCUN 

Určite  Zuzane Gdovinovej, keďže ako lekárka predlžuje život, a iniciatíve Za slušné Slovensko Košice, pretože konečne niekto začal hovoriť nahlas, že by sa malo žiť slušne. 

IGOR LIBA 
Páči sa mi, akou formou Milan Kolcun približuje Košičanom aj turistom históriu nášho mesta. Z finalistov v kategórii Subjekt by som si prial víťazstvo pre spoločnosť Antik, bola jednou z prvých firiem v Košiciach, ktorá zvyšovala úroveň služieb. 

SILVIA TOPORCEROVÁ 
Ak by som povedala niečo iné ako Vamex, môj manžel by mi to neodpustil, pretože úplne všetko z Vamexu je dobré. Ale, samozrejme, všetkým finalistom držím palce.
 
ANTIK TELECOM 
Nemohli sme si nevšimnúť zapálenie a oddanosť Košiciam práve u pána Kolcuna. Určite si to zaslúži ako najvýraznejší Košičan, ktorého azda každý pozná. V kategórii Subjekt sa mierne prikloníme ku Karate Klubu Kretovič, pretože práve v dobe, v akej žijeme, je udržiavanie mládeže pri pohybe stále náročnejšia a zároveň významnejšia úloha.
 
KARATE KLUB KRETOVIČ 
Tajne dúfame a boli by sme najradšej, ak by kategóriu Subjekt vyhral náš Karate Klub Kretovič Košice. Sme karatisti, a teda bojovníci, a tí radi vyhrávajú. O víťazoch ankety rozhodli  Košičania hlasovaním v duchu „fair play“ a výhru doprajeme každému z nominovaných.

KOŠICKÍ AKTIVISTI 
Z kategórie Osobnosť by som doprial ocenenie pánovi Kolcunovi, a to za jeho dlhoročnú aktívnu prácu v popularizácii histórie nášho mesta. Z kategórie Subjekt Karate Klubu Kretovič za záslužnú a úspešnú prácu s mládežou. 

VAMEX 
Vzhľadom na celospoločenský rozmer aktivít by sme víťazstvo v kategórii Subjekt dopriali iniciatíve Za slušné Slovensko a v kategórii Osobnosť držíme palce Filipovi Fabišíkovi, ktorý sa podujal na zložitú úlohu – vrátiť do Košíc špičkovú hádzanú.

ZA SLUŠNÉ SLOVENSKO, KOŠICE 
V kategórii  Osobnosť je voľba mimoriadne ťažká, ale ak sa máme rozhodnúť pre jedného, tak ním bude Milan Kolcun. Pri jeho práci cítiť, že skutočne miluje naše mesto. V kategórii Subjekt držíme palce košickým aktivistom proti EEI za ich neúnavný boj za Košičanov. Ukázali, že občiansky aktivizmus má zmysel a prináša aj výsledky.

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

(ML, SZ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím