20.12.19

Búracia firma začala s odvozom sutín bytového domu v Prešove

ilustračné foto: TASR

Stavebná firma, ktorú si mesto Prešov objednalo, začala v piatok s odvozom a uskladnením sutín z bytového domu na Mukačevskej ulici č. 7. Bytovku zničil výbuch plynu a následne ju demontoval stroj z Česka. Sutiny sú odvážané za prítomnosti polície.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, v prípade zaistenia vecí zo sutín bude polícia postupovať v zmysle platnej legislatívy.

„Zaistené veci budú uskladnené, aby ich bolo možné vrátiť majiteľom. Pri tomto postupe budú práce spoločnosti, ktorá ďalej pokračuje v odstraňovaní následkov, značne spomalené. Odvezený materiál bude uskladnený na stráženom mieste a následne budú za účasti polície vykonané ďalšie opatrenia zamerané na prípadné vyhľadanie a zaistenie ďalších dôkazov i vecí dôležitých pre trestné konanie, ktoré nie je možné vykonať na mieste nešťastia,“ uviedla Ligdayová s tým, že prípadom sa naďalej zaoberá vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Po odstránení časti sutín a uvoľnení priestoru v okolí spodnej časti bytovky č. 7 budú podľa hovorcu mesta Vladimíra Tomeka pokračovať asanačné práce a budú odstránené zostávajúce poschodia bytového domu.

„Neoddeliteľnou súčasťou záchranných prác je uvoľnenie terénu. Práce bude vykonávať jedna stavebná firma. Snahou mesta Prešov je, aby boli všetky práce ukončené v čo najkratšom možnom čase,“ dodal Tomek.

Výbuch plynu a následný požiar v 12-podlažnej bytovke na Mukačevskej ulici č. 7 na prešovskom sídlisku 6. decembra neprežilo sedem ľudí, jedna osoba je naďalej nezvestná. Nepodarilo sa ju nájsť ani počas doterajšej sanácie budovy. Bytovku začali búrať v pondelok (16. 12.) a skončili v stredu (18. 12.) popoludní.

Krízový štáb napokon rozhodol, že je potrebné ju asanovať celú. Okrem zničenej bytovky museli svoje domovy dočasne opustiť aj obyvatelia viacerých okolitých domov. Tí sa však následne vrátili do svojich bytov.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Čítajte viac: tragedia slovensko

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím