08.11.19

Cestujúci udrel revízorku v košickej MHD

ilustračné foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

V košickej mestskej hromadnej doprave opäť došlo k fyzickému napadnutiu. Tentoraz cestujúci udrel revízorku. 

Ako informovala hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Vladimíra Petrušová, k incidentu došlo vo štvrtok (7. 11.) o 18:45 hod.

„Na linke číslo 6 na zastávke Senný trh smerom na Námestie osloboditeľov, došlo k fyzickému napadnutiu pracovníka prepravnej kontroly. Cestujúci bez platného cestovného dokladu tvrdým úderom udrel revízorku do oblasti hrudníka. Tá následne spadla na podlahu vo vozidle. Spôsobil jej zranenia, ktoré si vyžiadali rýchly prevoz do nemocnice, kde podstúpila odborné lekárske vyšetrenia,“ vysvetlila hovorkyňa. 

Zároveň dodala, že namiesto bola privolaná polícia, rýchla zdravotná pomoc aj oblastný dispečer DPMK.

„Ide už o druhý prípad napadnutia nášho zamestnanca. Dopravný podnik takéto hrubé správanie voči svojim zamestnancom dôrazne odsudzuje. Veríme, že za tento čin bude páchateľ primerane potrestaný,“ dodala Petrušová.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Prípadom sa zaoberá aj polícia

Polícia pre TASR uviedla, že v tejto súvislosti vykonáva objasňovanie priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.

„Privolaná policajná hliadka na mieste zaistila osobu, ktorá sa podľa doterajších zistení mala správať agresívne a fyzicky napadnúť pracovníka DPMK. Následne osobu podozrivú zo spáchania priestupku predviedla na policajný útvar na účel náležitého objasnenia veci. Polícia momentálne vykonáva potrebné úkony a zhromažďuje materiály dôležité na riadne objasnenie veci,“ povedala pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím