05.06.18

DPMK reaguje na obvinenia: Vodič priznal chybu, nechal sa vyprovokovať

Foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Víkendový incident v autobuse MHD linky 52 riešili aj v Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK). Ich vodič popiera, že by na cestujúceho zaútočil alebo sa mu vyhrážal.

Študent Martin tvrdí, že spolu s ďalšími tromi pasažiermi nepočuli v sobotu ráno výzvu vodiča, aby vystúpili na zastávke Bosákova. Podľa jeho slov nasledovali nadávky, po vystúpení ho vraj vodič dokonca schmatol za tričko, poškriabal na ruke a hrubo sa vyhrážal, že mu narobí problémy.

reklamná správa

Svoje správanie oľutoval

Priamo v DPMK svojho zamestnanca podľa slov hovorkyne Michaely Karaffovej hneď riešili. „Podnik tento incident mrzí. Pri prevádzke MHD veľmi často dochádza k situáciám, ktoré vodiči nemôžu a nevedia ovplyvniť, cestujúci však svoju nespokojnosť so službami adresujú práve im. Ak sa v takomto prípade spojí viacero stresových faktorov, reakcie oboch strán - cestujúcich aj vodičov - môžu byť neadekvátne. Náš vodič svoje správanie oľutoval, jeho výklad celej udalosti sa však líši od medializovaných informácií zo strany cestujúceho. V najbližších dňoch absolvuje psychologický pohovor a školenie zamerané na komunikáciu so zákazníkom,“ hovorí Karaffová. 

reklamná správa

Pohľad z druhej strany 

Podľa stanoviska DPMK malo vozidlo poruchu. Po výzve vodiča cestujúci na zastávke Bosákova prestúpili do zálohového autobusu. Vodič počas ich prestupovania doplnil premávkový výkaz vozidla, potom zavrel dvere autobusu a zo zastávky odišiel. Až počas jazdy v spätnom zrkadle zbadal, že v zadnej časti vozidla zostali sedieť štyria cestujúci. Zastavil preto na zastávke Palackého a vyzval ich, aby opustili vozidlo. Vtedy na vodiča vraj slovne zaútočil mladík, ktorý mu vyčítal, že prestup neohlásil, že už z konečnej zastávky Krásna vyrazil s meškaním a verbálny útok - už aj s použitím vulgarizmov na vodičovu adresu – sa stupňoval.  Aj keď sa vodič snažil mladíkovi vysvetliť príčinu meškania, toho to v podstate vôbec nezaujímalo - k vodičovi sa naďalej mal správať urážlivo a vulgárne. 

„Vodič priznáva, že urobil chybu, pretože sa nechal vyprovokovať -  mladíka zdrapil za tričko a bavil sa s ním rovnakým spôsobom. To, že by mladíka chytil za ruku alebo ho poškriabal, však odmieta. Do incidentu sa zapojila aj žena, ktorá s mladým mužom cestovala. Po spŕške vulgarizmov na adresu vodiča aj DPMK obaja opustili vozidlo,“ tvrdí Karaffová.

Samotný Martin na svojom opise udalosti trvá. Potvrdiť to podľa neho môže aj žena, ktorá v autobuse bola tiež a predtým sa vôbec nepoznali. Zatiaľ sa nám s ňou nepodarilo skontaktovať. 

Ďalší Košičan sa sťažuje na agresívneho vodiča MHD

Viac k téme

04.06.18
Ďalší Košičan sa sťažuje na agresívneho vodiča MHD

Čítajte viac: mhd DPMK

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím