12.12.17

Muža s pištoľou vypátrali

foto: archív tv kd

Šoféra terénneho auta, ktorý včera napoludnie v Košiciach zablokoval autobus MHD a na jeho vodiča vytiahol zbraň, zadržala polícia.

Informovala, že ide o 28–ročného muža a zbraň, ktorú namieril na vodiča dopravného podniku, nebola skutočná. Vypátrať sa ho zrejme podarilo vďaka kamerovým záznamom z autobusu.

„Na križovatke Kuzmányho a Štúrovej ulice v Košiciach sa počas státia na svetelnej signalizácii vyhrážal replikou detskej zbrane vodičovi MHD. K zraneniu osôb nedošlo,“ povedala hovorkyňa Košickej polície Lenka Ivanová.

V trestnom konaní sa nerozlišuje, či ide o pravú zbraň alebo atrapu. Podľa zákona je trestný čin spáchaný so zbraňou aj vtedy, ak páchateľ použije napodobeninu zbrane s úmyslom, aby bola považovaná za pravú.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Nebezpečné vyhrážanie 

Mladíka preto polícia obvinila z nebezpečného vyhrážania aj výtržníctva. Včera bol v cele policajného zaistenia.

Vodič autobusu včera pre televíziu KOŠICE:DNES opísal, že šoféra osobného auta nahnevalo, že ho blikaním na križovatke pred zastávkou upozornil, že mu nesvietia svetlá.

Na vodiča autobusu vytiahol pištoľ!

Viac k téme

11.12.17
Na vodiča autobusu vytiahol pištoľ!

Podľa neho sa mu vyhrážal aj na zastávke MHD. „Vytiahol pištoľ z vrecka a namieril mi ju na hlavu. Za bieleho dňa na ulici mi povedal, že ma zlikviduje a vulgárne mi nadával," povedal.

Čítajte viac: dpmk policia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím