16.03.19

Parkovacie automaty sú v Košiciach vypnuté!

foto: Veronika Janušková

Spoločnosť EEI bez akéhokoľvek predchádzajúceho upozornenia odstavila všetky svoje parkovacie automaty v Košiciach. Informoval o tom na sociálnej sieti primátor mesta Jaro Polaček.

Ako sa ďalej uvádza aj na webovej stránke mesta Košice, spoločnosť EEI od piatka 15. marca bez akéhokoľvek predchádzajúceho upozornenia alebo dohody s Mestom Košice, ktoré od začiatku roka prevádzkuje parkovací systém v meste, odstavila všetky svoje parkovacie automaty.

„Zdôvodnila to tým, že Mesto Košice je od tohto dátumu (15. marec 2019) výhradným prevádzkovateľom parkovania v metropole východu. Mimo prevádzky sú tak aj parkomaty na rampových parkoviskách v meste, no vodiči ich môžu využívať, keďže sú na nich zdvihnuté závory,“ informuje mesto. 

Uhrádzanie parkovného 

Parkovné mestu Košice na všetkých platených parkovacích miestach vrátane závorových parkovísk je aj naďalej možné uhrádzať prostredníctvom SMS na čísle 2200. Cena SMS-ky sa na rozdiel od minulosti znížila o 20 percent, je rovnaká ako pri iných druhoch platieb a platí po dobu 30 minút.

V texte SMS je potrební uviesť najprv tarifné pásmo (KE A1 až KE A5), v ktorom sa nachádzate a potom aj evidenčné číslo vášho vozidla (napr. KE A1 KE111AB). Ak si chcete rovno zakúpiť celodenný lístok s platnosťou na 24-hodín (pozor, platí len v pásmach KE A1 až KE A4), ku kódu pásma v texte SMS-ky pripojíte ešte písmeno D (napr. KE A1D KE111AB).

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

O ďalšom postupe bude mesto informovať 

Možnosť na platbu parkovného ponúka aj smartfón alebo tablet. Stačí si otvoriť aplikáciu, kde je skener QR kódu a je potrebné načítať ho z dopravného značenia v parkovacej zóne (napr. z dopravnej značky Parkovanie - parkovacie miesta s parkovacím státím), v ktorej sa nachádzate. „Následne budete presmerovaní na platobný portál, kde už len zadáte evidenčné číslo vášho vozidla (napr. KE111AB), číslo platobnej karty (môžete byť vyzvaní aj na overenie jej platnosti) a vyberiete si, na aký dlhý časový úsek chcete zaplatiť parkovné,“ vysvetľuje mesto. 

Ďalšou možnosťou je, že v mobile alebo tablete vyťukáte stránku parking.kosice.sk. Kliknete na sekciu Zaplatiť na ulici (ikonka Chcem zaparkovať) a vyberiete si platbu kartou (ikonka Chcem zaplatiť kartou). Budete presmerovaní na platobný portál. V ňom najprv vyplníte tarifné pásmo, v ktorom sa nachádzate (napr. KE2) a potom aj tu zadáte evidenčné číslo vášho vozidla (napr. KE111AB), číslo platobnej karty (môžete byť vyzvaní aj na overenie jej platnosti) a vyberiete si, na aký dlhý časový úsek chcete zaplatiť parkovné.

„O ďalšom postupe v spore medzi Mestom Košice a spoločnosťou EEI vás budeme informovať v priebehu budúceho týždňa,“ uzatvorilo mesto na svojom webe. 

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac
 

(VH, ROČ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím