02.12.19

Sypače sú v teréne, sneženie ovplyvnilo aj košickú MHD

foto: Veronika Janušková

Spolu 14 veľkých sypačov a 11 malých mechanizmov aktuálne vykonáva zimnú údržbu v Košiciach.

Informoval o tom Jozef Verbovský zo spoločnosti KOSIT, ktorá ju v meste zabezpečuje. Ako uviedol, s preventívnym posypom začali v pondelok približne dve hodiny po polnoci. Niektoré autobusy mestskej hromadnej dopravy (MHD) sa ráno skrižovali.

„Vonku sme mali okolo desať až 11 kusov techniky. Približne od 7.00 hod., keď začalo intenzívne snežiť, bolo v teréne všetkých 25 vozidiel a 50 pracovníkov, ktorí majú na starosti ručné čistenie chodníkov, podchodov a ručné dočisťovanie komunikácií,“ povedal.

Podľa neho zimnú údržbu vykonávali aj na bočných cestách, ktoré patria do druhého prioritného stupňa operačného plánu zimnej údržby mesta Košice.

„Momentálne sa všetky aktivity sústreďujú najmä na prioritný stupeň číslo 1 a 2, respektíve postupne začíname s udržiavaním všetkých komunikácií,“ dodal Verbovský.

Ako pripomenul, v prípade krízových situácií či kalamity majú pripravených dokopy 44 kusov techniky.

Za každoročne najkritickejšie úseky komunikácií považuje tie, kde dochádza k stúpaniu či klesaniu trás liniek MHD. „Na to dávame aj najväčší dôraz. Sypač trošku spomalí a sype viac, aby sa autobusy, napríklad v stúpaní na Furču alebo v iných lokalitách vedeli rozbehnúť zo zastávky,“ povedal s tým, že aj v pondelok evidovali problémy - niektoré autobusy sa skrižovali. Tie, ktoré sa nevedeli pohnúť dopredu, „predsypávali“.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Autobusy čakali na sypače 

Ako povedala hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Vladimíra Petrušová, situácia na komunikáciách bola stabilizovaná okolo 10.00 hod. Ráno evidovali deväť neprejazdných úsekov. Kým niektoré autobusy MHD čakali na sypače, iné boli skrižované. Napríklad približne hodinu nebola obsluhovaná zastávka v kopci Cassovar. Rovnako jednu hodinu došlo v zastávke Klimkovičova k odklonu linky 19 cez Triedu KVP.

DPMK na sociálnej sieti informoval, že pre komplikovanú poveternostnú situácie a s tým spojených problémov na miestnych komunikáciách dochádzalo prakticky na všetkých autobusových linkách v celom meste k meškaniu spojov do 30 minút. Električková doprava premávala bez obmedzení.

Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím