10.06.19

Tenisový zväz neustúpil, NTC chce na Popradskej

foto: stz

O osude Národného tenisového centra (NTC) v Košiciach sa aktívne rokuje. Mesto minulý týždeň predložilo Slovenskému tenisovému zväzu (STZ) návrhy troch alternatívnych lokalít. 

Nové kolá rokovaní s tenisovým zväzom sa začali po tom, ako novozvolený košický primátor Jaroslav Polaček aj mestskí poslanci prerušili prípravu výstavby na Popradskej ulici. Argumentovali nárastom ceny diela na dvojnásobok (z 15 na 30 miliónov eur), zhoršením dopravnej situácie v lokalite a hlavne zastavením stavebného konania stavebným úradom. 

„Na stretnutí obe strany deklarovali pretrvávajúci záujem o výstavbu NTC v Košiciach,“ uviedol po minulotýždňovom stretnutí Ivan Greguška, projektový manažér STZ a člen predstavenstva NTC Košice. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Greguška: Ohrozia financovanie

Otázne je miesto, kde by športový stánok mal vyrásť. Greguška totiž počas rokovaní s mestom obhajoval výstavbu na pôvodnom mieste. Nová lokalita si totiž vyžaduje opätovné vysporiadanie pozemkov, zmenu projektovej dokumentácie, musí prebehnúť posudzovanie vplyvov na životné prostredie, stavebné konanie aj výber dodávateľa. 

„STZ opätovne zdôraznil svoje stanovisko, že akýkoľvek presun  projektu z Popradskej ulice na inú lokalitu si vyžiada minimálne dva až tri roky na dodatočnú prípravu a ohrozí financovanie projektu,“ povedal Greguška. Na stretnutí hovorili o troch alternatívnych lokalitách, kde by mal tenisový stánok po novom vyrásť. 

Podľa STZ si presun NTC z Popradskej vyžiada dva až tri roky navyše. foto: stz
Podľa STZ si presun NTC z Popradskej vyžiada dva až tri roky navyše. foto: stz

Stanovisko do zastupiteľstva 

„Tenisový zväz ich podrobne posúdi a o svojom stanovisku k ponúknutým lokalitám bude informovať mesto Košice do júnového termínu zasadnutia mestského zastupiteľstva,“ doplnil. Či ide o lokality pri Cassosporte, Luníku IX, alebo na Aničke, o ktorých sa už skôr hovorilo, nespresnil. 

Rokovanie mestského zastupiteľstva sa uskutoční 19. júna.  

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Čítajte viac: tenis projekty

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím