Úrazov po pošmyknutí na chodníkoch pribúda
Chodiť a jazdiť v Košiciach je dnes (9. 1.) obrovský problém. Meteorológovia už v noci vydali výstrahu I. stupňa pred poľadovicou, policajti varujú vodičov, aby jazdili opatrne a prispôsobili sa aktuálnym poveternostným podmienkam.
„Dnes do 10. hodiny sme evidovali na našich pracoviskách v Košiciach 36 úrazov spôsobených pošmyknutím a následným pádom. Z toho museli byť hospitalizovaní 6 pacienti,“ uviedla hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková.
[ad][/ad]Čítajte aj:
- Pri ôsmich nehodách v Košickom kraji utrpeli zranenia traja ľudia
- V Košickom kraji sa tvorí poľadovica, na cestách pomáhajú aj hasiči
Odporúčané články
Zápisy budúcich prvákov do košických základných škôl (ZŠ) sú naplánované na piatok (10. 4.) medzi 14.00 až 18.00 h a sobotu (11. 4.) od 8.00 do 12.00 h. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.
Cestujúci v Košiciach sa musia pripraviť na zmeny v mestskej hromadnej doprave. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) oznámil, že od stredy 1. apríla 2026 vstúpia do platnosti viaceré úpravy cestovných poriadkov a liniek.
Prestížna súťaž Stavba roka, ktorá sa na Slovensku organizuje už od roku 1995 pokračuje a súťaží v nej aj pýcha Košíc – Národné olympijské centrum plaveckých športov. Cieľom súťaže je podporiť kvalitu stavebných diel a prispieť k zvyšovaniu štandardov v oblasti architektúry a stavebníctva na úroveň porovnateľnú s európskymi krajinami.