TIPY ako rýchlo zabaliť vianočné darčeky bez baliaceho papiera
Vianoce už klopú na dvere a vy ste ešte stále nezabalili darčeky, pretože ste nestíhali alebo ste si to jednoducho nechali na poslednú chvíľu. Čo ale keď zistíte, že nemáte dostatok baliaceho papiera a obchody sú už zatvorené? Preto skúste niektorý z týchto nápadov ako zabaliť vianočné darčeky bez baliaceho papiera.
Staré noviny, letáky alebo magazíny
Aj stránky zo starých nových vedia poslúžiť ako baliaci papier. Možno bude treba viac lepiacej pásky, ale stále viete vytvoriť naozaj pekné balenia. Okrem toho je toto riešenie šetrnejšie pre prírodu.
Mapy
Ak vám ostali nejaké mapy alebo cestovateľské brožúrky z letnej dovolenky, už sa viac nemusia povaľovať po dome. Na mape môžete vyznačiť určité miesta, ktoré sú pre vás dôležité. Takto bude už samotný obal darčeka viac osobný.
Papierové nákupné tašky
Pokiaľ sa vám niekde v kúte povaľuje papierová taška z vianočných nákupov, aj tú môžete veľmi jednoducho premeniť na baliaci papier. Na koniec môžete darček vyzdobiť, čím len uznáte za vhodné.
Šatka alebo látka
Ak máte nejakú starú šatku, ktorú už nenosíte, alebo kúsky látky, ktoré už nepoužijete, viete ich veľmi jednoducho znova využiť na iné účely ako sú napríklad vianočné darčeky.
Fólia na pečenie
Môže to znieť šialene, ale s menšou úpravou budú malé darčeky zabalené vo fólii vyzerať stále dobre. Hlavne buďte opatrný, pretože pracujete s jemným materiálom. Na ozdobu môžete použiť naozaj čokoľvek. Starú mašľu, stužky alebo nejaké nálepky.
(SK)
Odporúčané články
Bryndza, slovenský národný poklad, sa stáva čoraz obľúbenejšou súčasťou modernej kuchyne. Recept na plnené šampiňóny s bryndzovým krémom a pažítkou predstavuje chutné spojenie tradičných chutí a jednoduchého, no elegantného občerstvenia, ktoré sa hodí na každú príležitosť.
Vo veku 96 rokov zomrel priamy účastník Slovenského národného povstania Karol Kuna.
Na Slovensku i vo svete si rímskokatolícka cirkev 1. novembra pripomína prikázaný sviatok Všetkých svätých, zatiaľ čo 2. november je venovaný Pamiatke zosnulých, známej ako Dušičky. Počas týchto dní ľudia tradične navštevujú cintoríny, zapaľujú sviečky a zdobia hroby svojich blízkych. Spomienka na tých, ktorí už nie sú medzi nami, má korene hlboko v histórii a je spojená s dávnymi rituálmi i kresťanskou nádejou na vzkriesenie.