TOMUTO by ste sa mali vyvarovať. 4 najbežnejšie chyby v manželstve

Robiť chyby je ľudské. Dokonca aj tie v manželstve sú bežné. Ak sa však neustále opakujú, môžete s tým vašej polovičke liezť poriadne na nervy. Niektoré sa nedajú predvídať, ale z niektorých sa celkom určite dá poučiť.
Problémy z minulosti už nevyťahujte
Pri riešení novovzniknutých problémov sa stáva, že jeden alebo druhý zablúdi k starým problémom. Túto cestu určite nevyhľadávajte a neberte ju ako dobré riešenie. Čo už raz bolo vyriešené, by tak malo aj zostať. Naopak, skúste čeliť problému, ktorý riešite v danej chvíli. Nezostávajte zaseknutí v minulosti a sústreďte sa na súčasnosť.
Myšlienky sa čítať nedajú
Ak nie ste jasnovidci a nečítate si myšlienky, tak potom ich musíte vysloviť nahlas. Tento „návod“ sa nevzťahuje len na ženy, ale rovnako aj na mužov. Netrápte sa zbytočne nad niečím, o čom váš partner vlastne vôbec nevie. Povedzte to jasne a na rovinu. Neotáľajte, nevykrúcajte sa a určite by ste sa nemali hnevať, keď ste vašu požiadavku ani neprediskutovali.
Dieťa nie je záchranca vzťahu
Niekedy vidia páry dieťa ako riešenie ich problematického vzťahu. Myslia na to, že ich to zblíži a niektoré problémy proste pominú. Nie vždy to však tak musí byť. Nemali by ste sa spoliehať na nikoho iného okrem vás dvoch. Pri zdravom vzťahu máte lepšiu šancu vychovávať vaše dieťa v dobrom a príjemnom prostredí.
Spoločné rozhodnutia sú pilierom úspechu
Ste pár a na zásadné rozhodnutia by ste mali byť dvaja. Pokúste sa myslieť na to, ako by ste sa cítili vy, ak by „tú danú vec“ urobil váš partner vám. Stránka bridestory.com odporúča spoločné rozhodnutia práve preto, aby ste mali šancu na lepšiu spoločnú budúcnosť. Táto chyba sa častejšie vyskytuje u novomanželov, ktorí zatiaľ nie sú zvyknutí žiť spolu. Avšak, neznamená to, že dlhoročné manželstvá sa dokážu dokonale vyvarovať neprekonzultovaniu rozhodnutia s ich polovičkou.
(VT)
Odporúčané články

Deti čakajú letné prázdniny, počas ktorých často trávia čas bez dozoru rodičov. Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) preto upozorňuje na riziká v online prostredí a prináša rady, ako deti chrániť pred nevhodným obsahom, podvodmi či online predátormi.

Čím viac času trávime na sociálnych sieťach, tým častejšie prežívame úzkosť, keď ich nemáme k dispozícii. Skúsenosť s týmto pocitom má viac ako polovica populácie Slovenska. Úzkosť bez prístupu na sociálne siete častejšie pociťujú najmä tí, ktorí sa zvyknú porovnávať s inými používateľmi na základe obsahu, ktorý sledujú.

Dnes 5. júla si Slovensko každoročne pripomína príchod solúnskych bratov Konštantína (neskôr Cyrila) a Metoda na územie Veľkej Moravy. Ich misia v roku 863 sa stala základom nielen duchovného, ale aj kultúrneho a vzdelanostného rozvoja slovanských národov.