Nemocnica Košice-Šaca zmenila pre pacientov vchod do budovy
Pacienti sa od stredy dostanú do budovy Nemocnice Košice-Šaca cez dva vstupy, zriadili ich v súvislosti s hrozbou šírenia nového koronavírusu.
Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa spoločnosti Agel SK, ktorá nemocnicu spravuje.
[article slug=”vlada-rozsirila-nudzovy-stav-na-cely-sektor-zdravotnictva”][/article]„Vstup od lesa, zo zadnej strany nového operačného centra, je určený pacientom, ktorí idú na plánované vyšetrenie a do ambulancií všeobecného lekárstva. Vstup z bočnej strany nového operačného centra slúži pre sanitky a pacientov, ktorí idú na urgentný príjem,“ uviedla s tým, že pri obidvoch vchodoch stojí zamestnanec nemocnice, ktorý s pacientom vypíše tlačivo Prehlásenie pacienta o klinickom stave a cestovateľskej anamnéze, zároveň mu odmeria telesnú teplotu.
Čítajte aj:
- Nemocnica v Šaci odkladá operácie, zriadila izolačnú miestnosť
- Prejavme úctu hrdinom týchto dní!
- Univerzitná nemocnica zaviedla nové opatrenia
- O dávku ošetrovné treba požiadať novou žiadosťou
- Platnosť mesačníkov dopravný podnik nepredĺži
(TASR)
[ad][/ad]Odporúčané články
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.
Košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober pri príležitosti 4. výročia vojny na Ukrajine vyjadril hlboký súcit s trpiacimi, ktorých životy poznačila smrť, exodus a zničené domovy.
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.