Lavičky sa vracajú na Hlavnú ulicu!
S príchodom jari sa do centra mesta vracajú lavičky, ktoré boli počas zimných mesiacov odstránené kvôli údržbe. Obyvatelia si tak opäť môžu užiť oddych a príjemné chvíle na čerstvom vzduchu priamo na Hlavnej ulici.
Mestská samospráva počas zimy zabezpečila kompletnú kontrolu, čistenie a opravu všetkých lavičiek. Tie, ktoré to potrebovali, boli zrekonštruované a natreté, aby boli v dobrom stave na nadchádzajúcu sezónu. Samospráva vyzýva obyvateľov, aby sa k lavičkám správali ohľaduplne, čím sa predĺži ich životnosť a zachová sa príjemná atmosféra v centre mesta.
Galéria
Zdroj: (META/Správa mestskej zelene v Košiciach)
Odporúčané články
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice bude v piatok 8. mája poskytovať zdravotnú starostlivosť výhradne pre akútne a neodkladné prípady. Informovala o tom v stredu hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová.
Občianske združenie Mladá Šaca dnes oficiálne odovzdalo na Magistrát mesta Košice petíciu občanov mestskej časti Košice – Šaca. Petíciu podpísalo 1070 obyvateľov s trvalým pobytom v Šaci, čo predstavuje približne 23% všetkých zapísaných voličov z 4616 voličov v komunálnych voľbách v roku 2022.
V týchto dňoch sa začína realizácia jednej z protipovodňových stavieb v Košiciach. Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) uplynulý týždeň oficiálne odovzdal stavenisko zhotoviteľovi na realizáciu projektu, ktorý vytvorí štít a ochráni mesto pred takzvanou storočnou vodou. SVP o tom informoval na sociálnej sieti.