Vďaka “anjelom pre druhých” sa vyzbierala takmer tona potravín pre ľudí v núdzi
Súčasný lockdown a pandemická situácia nebola naklonená charite, avšak ľudia dokázali presný opak. Dobrovoľnému hasičskému zboru z Lemešian sa v rámci vianočnej charitatívnej zbierky pre občianske združenie Maják nádeje, podarila vyzbierať takmer tona potravín a drogérie.
“Ďakujeme, z úprimného srdca, že ste nás v tom nenechali samých, a stali ste sa aj vy anjelmi pre iných. Vďaka, že ste prijali našu výzvu a urobili ste krajšie Vianoce i niekoľko nasledujúcich mesiacov rodinám, ktoré to v živote nemajú jednoduché. Tohtoročná zbierka bola plná očakávaní, lockdown i nepriaznivá spoločenská situácia spočiatku ukazovala, že neprežívame obdobie, ktoré je naklonené charite. Doslova posledné dni, nás však nečakane prekvapili. Stalo sa niečo úžasné, pretože za pár dní sa do zbierky zapojilo viac ako 70 ľudí a spoločne sme vyzbierali približne 900 kíl potravín a drogérie,” uviedla Dominika Angelovičová z DHZ Lemešany.
Ľuďom sa podarilo v charitatívnej zbierke pomôcť 70 rodinám v núdzi. Vďaka zbierke sa Majáku nádeje naplnili sklady potravinami, ktoré tam dlho nestáli, pretože hneď po zbierke poputovali k spomínaným rodinám, ktorým prispeli k Vianočnej atmosfére. “Veľká vďaka patrí Vám a zároveň aj za Vás, za to, že ste sa s nami spojili a dokázali ste darovať neznámym. Veľmi si ceníme i to, že sa každým rokom pýtate, čo je potrebné, čo chýba najviac, že reflektujete aktuálne potreby,” uviedla na záver členka DHZ Lemešany.
Zdroj: (dhzlemesany.sk, vu)
Odporúčané články
Vedec Doc. RNDr. Michal Goga, PhD. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa vrátil z výskumnej expedície v Antarktíde, odkiaľ priniesol takmer 400 unikátnych vzoriek machov a lišajníkov. Následný laboratórny výskum prineseného biologického materiálu má pomôcť pri identifikácii látok využiteľných v medicíne, poľnohospodárstve či biotechnológiách.
Košice zažívajú ďalšie hromadné prepúšťanie v segmente informačných technológií. Spoločnosť ABB Solutions Slovakia plánuje zrušiť viac ako 60 pracovných miest zo svojho vyše 100-členného lokálneho tímu. Krok prichádza v čase, keď okliešťovanie kapacít ohlásili aj iné nadnárodné spoločnosti pôsobiace v regióne.
Americká spoločnosť AT&T pripravuje vo svojej košickej pobočke hromadné prepúšťanie. O prácu by malo prísť približne 200 až 230 zamestnancov. Organizačná zmena, ktorá nadobudne účinnosť od 1. júla, sa výrazne dotkne lokálneho trhu práce v metropole východu, pričom zasiahne predovšetkým zamestnancov na oddeleniach prichádzajúcich hovorov a ich manažérov.