Červené ruže sú symbolom lásky, žlté priateľstva. Čo všetko nimi môžete odkázať?
Blíži sa Valentín a azda najpredávanejším kvetom, spájaným s týmto sviatkom, sú ruže. Nie vždy ich však musíte darovať len vašej polovičke. Tak ako sú rôzne druhy lásky, aj ruže majú viacero významov. Všetko totiž závisí od ich sfarbenia.
Červené ruže
Červené sfarbenie ruží sa najčastejšie spája s romantickou láskou. Kyticu červených ruží ako symbol lásky môžete vidieť takmer všade – za oknami kvetinárstiev, na valentínskych pohľadniciach či v romantických filmoch.
Červené ruže symbolizujú všetko, čo je súčasťou milostného vzťahu – vášeň, túžbu, romantiku i osudovú lásku. Ak sú tieto ruže súčasťou svadobnej kytice či výzdoby, môžu navyše predstavovať novomanželskú blaženosť a vzájomnú úctu.
V tmavšom odtieni, ako napríklad bordovej, znamenajú tieto ruže túžbu po záväzku. Nepriamo tak kričia dve slová, ktoré chce počuť každá žena – Milujem ťa.
Oranžové ruže
Žiarivá oranžová hovorí sama za seba. Táto farba sa spája s energiou, nadšením a fascináciou. Oranžové ruže tiež symbolizujú obdiv a vzrušenie. Sú tak vhodným darom pre niekoho, kto zažil obrovský úspech.
Ruže tejto farby sa spájajú s vyjadreniami ako “Som na teba hrdý!” alebo “Zvládneš to!”. Tieto ruže totiž podľa všetkého dokážu motivovať toho, kto je nimi obdarovaný.
Žlté ruže
Žlté ruže symbolizujú radosť a priateľstvo. Tým pádom sa spájajú aj s pridruženými pocitmi ako sú potešenie, starostlivosť a náklonnosť.
Tieto ruže sú dokonalým darčekom pre priateľa, ktorý potrebuje povzbudiť. Nesú totiž správu “Veľa šťastia!”. Zároveň sú skvelým darčekom pre niekoho, kto skúša niečo nové alebo odchádza do sveta. Tomu sa prihovárajú s odkazom “Nezabudni na mňa.”
Pokračovanie na druhej strane.
Odporúčané články
Bryndza, slovenský národný poklad, sa stáva čoraz obľúbenejšou súčasťou modernej kuchyne. Recept na plnené šampiňóny s bryndzovým krémom a pažítkou predstavuje chutné spojenie tradičných chutí a jednoduchého, no elegantného občerstvenia, ktoré sa hodí na každú príležitosť.
Na Slovensku i vo svete si rímskokatolícka cirkev 1. novembra pripomína prikázaný sviatok Všetkých svätých, zatiaľ čo 2. november je venovaný Pamiatke zosnulých, známej ako Dušičky. Počas týchto dní ľudia tradične navštevujú cintoríny, zapaľujú sviečky a zdobia hroby svojich blízkych. Spomienka na tých, ktorí už nie sú medzi nami, má korene hlboko v histórii a je spojená s dávnymi rituálmi i kresťanskou nádejou na vzkriesenie.
Vo veku 96 rokov zomrel priamy účastník Slovenského národného povstania Karol Kuna.