Tieto slová patria medzi najdlhšie na svete. Ľudia z nich môžu mať strach

Takmer neškodná fóbia, ktorej samotný názov obsahuje 34 písmen, ale aj slová patriace medzi najdlhšie na svete. Okrem týchto osobitostí spomenutých nižšie sme sa v predošlých článkoch venovali aj iným, nie úplne bežným fóbiám.
Hippopotomonstrosesquipedaliofóbia
Prečítali ste celé slovo alebo ste presunuli svoj zrak ďalej? Jedným z príznakov fóbie z abnormálne dlhých slov je aj rýchle uhýbanie zrakom. Názov fóbie obsahuje 34 písmen. Pri pohľade na dlhé slová niektorí ľudia pociťujú stres, paniku alebo dokonca aj úzkosť. Pocit navodzujúci nepríjemnosti je spôsobený práve tým, že sa takto dlhé slová môžu zdať na prvý pohľad nevysloviteľné.
Najväčším paradoxom je práve jej názov. Názov samotnej fóbie z dlhých slov je dlhé slovo. Originálny názov bol však kratší ale počas rokov sa k nemu pridala prvá časť. Aj keď môže táto fóbia vyzerať neškodne stále je možné, že ovplyvní človeka aj v bežný deň. Učitelia či spisovatelia by mohli mať vo svojej profesii menšie problémy.
Veľkou pomôckou by mohlo byť rozdelenie slova na časti a následné prečítanie. Rovnako vie pomôcť aj rozširovanie slovnej zásoby pomocou čítania kníh či písania. Pri stretnutí s neznámym slovom, stránka verywellmind.com, odporúča vyhľadať si ho a zapamätať význam.
Viete, ktoré slová patria medzi najdlhšie? Nájdete ich na druhej strane.
Odporúčané články

Chrumkavé na povrchu, voňavé a mäkké vo vnútri – zemiakové placky, známe aj ako harule, patria medzi tradičné jedlá slovenskej kuchyne, ktoré nikdy nesklamú. Pripravte si ich jednoducho doma podľa overeného receptu, ktorý zvládnete aj bez kulinárskeho majstrovstva.

S jarným počasím zvyšuje svoju aktivitu i najväčšia šelma na Slovensku, medveď hnedý. Po zimnej hibernácii vyhladované zvieratá vyrážajú do terénu, ich prioritou je hľadanie potravy.

Kvetná nedeľa, ktorá tento rok pripadá na 13. apríla, je v poradí šiestou pôstnou a zároveň poslednou nedeľou v 40-dňovom období veľkého pôstu, ktorý sa začal Popolcovou stredou. Táto nedeľa je známa i pod názvom Palmarum – podľa palmových ratolestí, ktorými ľudia v Jeruzaleme radostne vítali prichádzajúceho Ježiša Krista. Nedeľa sa však nazýva aj Pašiová (odvodené z latinského passio – utrpenie). V kresťanských chrámoch sa čítajú pašie.