Odstránili zábrany
Košičanov na Juhoslovanskej ulici na Sídlisku Ťahanovce trápili od februára minulého roku až do včerajška zábrany proti parkovaniu osadené pred vežiakmi s číslami 5 a 7.
Pôvodne mali chrániť chodcov a zabrániť autám, aby tam parkovali. V predchádzajúcom volebnom období, keď bol starostom Cyril Betuš, stačil iba jeden e-mail iniciatívnej obyvateľky bloku na Juhoslovanskej 3 a stĺpiky boli na svete. V lete minulého roku spísali obyvatelia petíciu za ich odstránenie.
Služba občanom
Nový starosta mestskej časti Sídlisko Ťahanovce Miloš Ihnát (nezávislý) ešte pred komunálnymi voľbami prisľúbil, že ak bude vo funkcii, stĺpiky určite zruší. „Bránia ľuďom pri sťahovaní, ak si kúpia nejaký väčší nábytok či plastové okná, autá sa nevedeli dostať k vchodu. Problémy mali aj sanitky. Požiadal som Mesto Košice ako cestný správny orgán, aby sme mohli odobrať po päť stĺpikov spred každého vchodu. Urobili sme to pre občanov ako službu,“ uviedol pre KOŠICE:DNES starosta a dodal, že namiesto stĺpikov tam teraz natiahli žlté čiary.
Žlto-čierne tyče mestská časť uskladnila, ak bude potrebné, použije ich na inom mieste. „Boli odborne odstránené naším zamestnancom tak, že ani pri zemi po nich nezostali žiadne výstupky. Takže nevznikla žiadna škoda a jediný náklad, čo sme mali, bola kúpa žltej farby.“
[ad][/ad]Odporúčané články
V poslednej dobe sa poslanec Miloš Ihnát, spoločne s poslankyňou Zemkovou ocitli v centre pozornosti, a to kvôli svojej fotografii zverejnenej na sociálnej sieti. Podľa najnovších správ z posledného zasadnutia krajského zastupiteľstva, malo byť voči Ihnátovi konanie zastavené.
Cesta vlakom z Bratislavy do Košíc sa pre pani Andreu z Košíc zmenila na nepríjemnú skúsenosť, keď jej 6. novembra 2024 počas jazdy ukradli kufor. Páchateľ s ním vystúpil v Spišskej Novej Vsi. Vďaka rýchlej reakcii Oddelenia železničnej polície v Spišskej Novej Vsi sa však podarilo kufor vypátrať a vrátiť jeho majiteľke.
V poslednom období rezonuje v Košiciach otázka odstraňovania komunistických symbolov, ktoré pre mnohých predstavujú znak niekdajšieho sovietskeho vplyvu. Na stole je takisto otázka premiestnenia Pamätníka vojakov Sovietskej armády z Námestia osloboditeľov, kde spomínané symboly komunizmu rozvírili verejnú debatu. Aby však bola diskusia relevantná, mali by sme pochopiť aj význam tohto pamätníka a poznať jeho miesto v dejinách mesta, pozrime sa teda na jeho bohatú, no rozporuplnú históriu.