Košický trojkráľový beh oslávi jubilejný desiaty ročník
Centrum Košíc opäť ožije športom. Už po desiatykrát sa dnes 6. januára 2025 uskutoční obľúbený Košický trojkráľový beh, ktorý tradične organizuje Klub OB ATU Košice – klub orientačného behu. Podujatie ponúka bežcom dve trate – hlavnú päťkilometrovú trasu a sprievodný beh na 1,1 kilometra pre deti, mládež a seniorov.
Štart aj cieľ sú situované pri ikonickom súsoší Immaculata na Hlavnej ulici. Bežci hlavného behu sa vydajú cez Hlavnú ulicu, okolo Dómu sv. Alžbety, cez Mestský park a späť. Sprievodný beh, určený pre chlapcov a dievčatá do 15 rokov a seniorov nad 60 rokov, prebehne po skrátenej trase.
Podrobnosti o programe a registrácii
Prezentácia pre pretekárov bude prebiehať v priestoroch Strednej priemyselnej školy dopravnej na Hlavnej ulici 113. Registrácia sa uskutoční 6. januára od 10.00 do 14.00 hod. Organizátori odporúčajú príchod v časovom predstihu, aby sa predišlo zdržaniam.
Štartovné číslo s čipom, ktoré je nevyhnutné mať počas behu umiestnené na hrudi, obdržia pretekári na mieste prezentácie. Nezaplatené štartovné je možné uhradiť na mieste, pričom organizátori vyžadujú doklad o platbe.
Program behu
- 14.00 hod. – Štart sprievodného behu (1,1 km) pre chlapcov a dievčatá do 15 rokov a seniorov nad 60 rokov.
- 15.00 hod. – Štart hlavného behu (5,0 km) pre ostatné kategórie.
Trať je značená dopravnými kužeľmi, pričom povrch tvorí kombinácia asfaltu a kamennej dlažby. Organizátori upozorňujú na možnosť utlačeného snehu alebo ľadu a odporúčajú obuv s vhodnou podrážkou.
Pred čelom štartového poľa pôjdu na bicykloch symbolickí traja králi. Po prebehnutí cieľom dostanú bežci medailu a teplý čaj. Rozcvičovacie oblečenie si môžu pretekári odložiť v stanoch pri štarte.
Vyhlásenie výsledkov sprievodného behu sa uskutoční o 14.30 hod., výsledky hlavného behu o 16.00 hod. Prví traja pretekári v každej kategórii budú ocenení vecnými cenami. Konečné výsledky budú zverejnené na stránkach podujatia a pretekári dostanú svoj výsledok prostredníctvom SMS.
Z dôvodu ochrany ostatných účastníkov nie je povolené absolvovať beh so psom.
Zdroj:(www.3kb.sk)
Odporúčané články
Je začiatok roka 2025. Smerom z Furče pomaly schádza trolejbus linky 71. Pohybuje sa ľahko, cestujúci sa netlačia a majú dostatok miesta. Trolejbus je príjemne vyhriaty a vydáva svoje nezameniteľné zvuky. Košice majú späť svoj poklad, ktorý tu od roku 2015 chýbal. Nostalgicky zameraní Košičania sa potešili, primátor absolvoval prvú slávnostnú jazdu až ku košickému aquaparku, kde je konečná zastávka…
Mesto Košice bude aj v tomto roku pokračovať v investíciách do zlepšenia stavu svojich škôl a školských zariadení. Vyše 2,6 milióna z eurofondov pôjde po minuloročnom schválení Kooperačnej rady Udržateľného mestského rozvoja (UMR) Košice na modernizáciu základných škôl (ZŠ) Starozagorská 8, Postupimská 37, Bernolákova 16, Drábova 3 a Ľudovíta Fullu na Maurerovej 21.
V mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov bol slávnostne otvorený nový K Park, ktorý sa nachádza v blízkosti fontány. Ide o piaty športovo-oddychový areál tohto typu v Košiciach. Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo v sobotu 14. decembra za účasti zástupcov spoločnosti Kaufland a starostu Dominika Babušíka.