27.03.18

Na Továrenskej už stavajú administratívno-obchodný komplex

vizualizácia: MM Partners

Niekdajšie parkovisko medzi Továrenskou a Hviezdoslavovou sa zmení. Včera tam začali stavať administratívno-obchodný komplex nazvaný BASTION Office Center.

Investorom projektu je košická developerská firma MM Partners s.r.o, ktorá pozemok kúpila koncom roka 2015. Vtedy však bola zavalená prácou na ďalších projektoch.

reklamná správa
 

Parkovanie v podzemí

„Na území bývalého parkoviska vyrastie obchodno-administratívny komplex, kde budú mať nájomcovia k dispozícii 11-tisíc štvorcových metrov plochy, z toho 1 200 až 1 300 štvorcových metrov je určených pre obchodné prevádzky,“ opisuje projekt Ján Marušin z developerskej spoločnosti.

Podľa jeho slov bude súčasťou komplexu aj trojpodlažný podzemný parkovací dom s 234 parkovacími miestami. Pri osemdesiatich sa počíta s tým, že ich bude môcť využívať aj verejnosť. 

„Pri projekte sme po konzultáciách s pamiatkarmi znížili stavbu o jedno technologické podlažie. Investícia by mala dosiahnuť 16 miliónov eur a stavba by mala byť hotová v júni 2020,“ hovorí J. Marušin.

Stavebné práce na bývalom parkovisku sa začali včera. foto: Veronika Janušková
Stavebné práce na bývalom parkovisku sa začali včera. foto: Veronika Janušková
Takto bude vyzerať projekt po dokončení.vizualizácia: MM Partners
Takto bude vyzerať projekt po dokončení. vizualizácia: MM Partners

Vedia sa dohodnúť

Prípadné obavy z komplikácie dopravy najmä na Továrenskej ulici, kde sa na druhej strane práve stavia obytný komplex Mlynská bašta, by sa podľa slov developera nemali naplniť. S firmou Cresco, ktorá Mlynskú baštu stavia, sú ľudia z MM Partners v kontakte a vedia sa dohodnúť. 

„Najbližšie tri mesiace nepredpokladáme z našej strany žiadny zásah, ktorý by znamenal obmedzenie dopravy. S Crescom si naplánujeme stavbu tak, aby bol vždy voľný minimálne jeden jazdný pruh. Z dôvodov bezpečnosti peších pri niektorých prácach sa môže stať, že dôjde len ku krátkodobým uzávierkam chodníka,“ vysvetľuje J. Marušin.

Poplach na stavenisku Stavebné práce na projekte B.O.C. sa včera začali výkopmi. Hneď na začiatku ich spestril neobvyklý nález. Robotníci totiž našli asi 15 centimetrov dlhý predmet pripomínajúci granát ešte z obdobia druhej svetovej vojny. Až do príchodu pyrotechnika práce prerušili a predmet strážili policajti. Nakoniec sa však ukázalo, že ide len o neškodnú starú tlakovú nádobu. (FER)
Poplach na stavenisku
Stavebné práce na projekte B.O.C. sa včera začali výkopmi. Hneď na začiatku ich spestril neobvyklý nález. Robotníci totiž našli asi 15 centimetrov dlhý predmet pripomínajúci granát ešte z obdobia druhej svetovej vojny. Až do príchodu pyrotechnika práce prerušili a predmet strážili policajti. Nakoniec sa však ukázalo, že ide len o neškodnú starú tlakovú nádobu.

foto: Veronika Janušková

 

R. Sivák - aktuálna situácia na trhu nehnuteľností

Viac k téme

18.01.18
R. Sivák - aktuálna situácia na trhu nehnuteľností

Čítajte viac: developerske projekty

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím