14.03.19

Súd rozhodol v prospech mesta

foto: Veronika Janušková

Spor medzi mestom Košice a parkovacou spoločnosťou EEI sa pohol dopredu. Bratislavský Krajský súd totiž vo štvrtok zrušil neodkladné opatrenie Okresného súdu Bratislava I. Ten ešte vlani v októbri prikázal mestu zdržať sa konania, ktoré by firme sťažilo prevádzkovanie verejných platených parkovísk podľa stále platnej zmluvy. 

„Som naozaj veľmi rád, že sa mi s mojím právnym tímom darí celú kauzu postupne po krokoch urovnávať. Dôkazom našej správnej stratégie je okrem iného fakt, že v krátkom čase bude zrušená exekúcia voči mestu Košice a aj neodkladné opatrenie, ktoré nás zaväzovalo plniť niečo, s čím sme dlhodobo nesúhlasili.“ uvádza Henrich Burdiga, splnomocnenec mesta pre parkovanie. Uznesenie ešte nebolo na magistrát fyzicky doručené.

Rozhodnutie súdu de facto zrušilo právny titul na exekučné konanie voči mestu.  

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Ďalšie rokovanie

Okrem rozhodnutia súdu prebehlo vo štvrtok aj ďalšie kolo rokovaní medzi Burdigovým tímom a spoločnosťou EEI o urovnaní vzťahov medzi obomi stranami.

„Nechceme situáciu ďalej stupňovať, avšak ani na dnešnom (štvrtkovom – pozn. red.) rokovaní k podpisu Memoranda nedošlo. Oba právne tímy diskutovali o množstve možných vzájomných právnych nárokov, ktorými sa vedia nasledujúce roky atakovať. Bez ohľadu na to, môj mandát aj mandát tímu, ktorý vediem,  je o urovnaní sporu,  o hľadaní rozumných riešení,“ povedal Burdiga. 

Foto: Veronika Janušková
 Podľa Burdigu bude v krátkom čase zrušená exekúcia iniciovaná firmou EEI voči mestu Košice. Foto: Veronika Janušková

O meter...

Splnomocnenec dodal, že ani jeho a ani občanov právne cvičenia nezaujímajú. „Ľudia očakávajú, a to oprávnene, plnenie toho, čo sme pred voľbami sľúbili. Po EEI v Košiciach nezostane ani stopa. Po zrušení exekúcie a aj neodkladného opatrenia sme sa k definitívnemu cieľu posunuli o meter.“

Obe zúčastnené strany sa predbežne zhodli na texte Memoranda, ktoré Burdiga predloží na schválenie posledný marcový týždeň Komisii na urovnanie vzťahov s EEI. „Verím, že komisia predložený materiál schváli a nám nebude nič brániť v spustení procesu nákupu toho, čo EEI v Košiciach stihla vybudovať,“ spresnil Burdiga.

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím